فلنج رینگ جوینت (RTJ)

فلنج RTJ مخفف عبارت ring type joint flange است. این فلنج در صنعت ، فلنج رینگ جوینت نیز نامیده می شود. این محصول یکی از پرکاربردترین نوع فلنج در صنایع مختلف است که اغلب در کلاس های 600 و بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر فشار بالا از این فلنج در شرایط کاری با دمای بالا و عموما در دمای بالاتر از 427 درجه سانتیگراد یا 800 درجه فارنهایت استفاده می شود. فلنج RTJ مشابه سایر فلنج ها برای اتصال دیگر ابزار پایپینگ همچون پمپ ها، دریچه ها و … به لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل قابلیت آب بندی بی نظیر این فلنج ها، از آنها در صنایع مختلف به وفور استفاده می شود. اگر قصد خرید و اطلاع از قیمت را دارید، از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما درارتباط باشید.

دسته بندی: فلنج جوشی
برچسب های محصول:

فلنج RTJ چیست؟

فلنج ها انواع مختلفی دارند. نوع فلنج، کاربرد آن و کارایی آن را در شرایط مختلف تعیین می کند. سطح فلنج یا face جایی است که فلنج ها به یکدیگر متصل می شوند. انتهای فلنج نیز سطحی از فلنج است که به لوله متصل می شود. دسته بندی می تواند بر اساس مشخصات سطح یا انتهای فلنج انجام شود. در دسته بندی که بر اساس مشخصات و ویژگی های سطح فلنج انجام می شود، یک فلنج می توان با سطح صاف، سطح برجسته یا سطح فر رفته یا شیاردار باشد. این محصول، فلنج با سطح دارای فرورفتگی یا شیار است. این ویژگی سطح باعث می شود که این فلنج قابلیت آب بندی بالایی داشته باشد. در صنایع که نیاز به آب بندی دقیق وجود دارد، استفاده از این فلنج در اولویت است.

مزیت های فلنج RTJ

استفاده از این نوع فلنج زمانی اهمیت می یابد که می خواهیم قابلیت جدا شدن را حفظ کنیم. برای مثال زمانی که می خواهیم ابزاری را به لوله متصل کنیم و ممکن است این ابزار به هر دلیل از جمله کالیبراسیون و تعمیر نیاز به جدا شدن داشته باشد، از فلنج استفاده می شود. علاوه بر مزیت عمومی فلنج ها، مزیت این نوع فلنج، قابلیت آب بندی آن است. اگر نیاز به آب بندی دارید، این فلنج یک گزینه بی نظیر است. از این فلنج در دما و فشارهای بالا استفاده می شود.

 

گسکت برای آب بندی فلنج رینگ جوینت

گسکت های فلزی برای آب بندی همراه با فلنج های rtj مورد استفاده قرار می گیرند. رایج ترین نوع گسکت های فلزی که با این نوع فلنج به وفور استفاده می شوند، گسکت های رینگی هستند. این گسکت ها با این نوع از فلنج ها در صنعت پایپینگ و پتروشیمی رواج زیادی دارند. گسکت های رینگی معمولا از جنس فولاد های نرم ساخته می شوند. نرم بودن این گسکت ها مانع از تغییر شکل و آسیب دیدن فلنج می شود. گسکت های رینگی برای آب بندی در فشار و دمای بالا بسیار مناسب هستند. در میان انواع مختلف گسکت رینگی، گسکت های نوع R رواج بیشتری دارند. گسکت های نوع R، دارای دو سطح مقطع  هشت ضلعی یا بیضی هستند. قدرت آب بندی گسکت هایی با سطح مقطع هشت ضلعی بیشتر است. در کلاس های بالای 1500، استفاده از مقاطع هشت ضلعی رواج بیشتری دارد.

فلنج-شیاردار

فروش فلنج RTJ در کلاس های مختلف

این نوع از فلنج ها در اندازه های مختلف و در کلاس های مختلف به فروش می رسند. بر حسب اندازه و کلاس استفاده، قیمت فلنج RTJ می تواند متنوع باشد. کلاس بندی فلنج RTJ مشابه دیگر انواع فلنج هاست. برای دسته بندی گاهی از استاندارد DIN استفاده می شود. در این استاندارد فشار قابل تحمل توسط فلنج بر حسب BAR گزارش می شود. برای مثال PN10، فلنجی است که فشار کاری آن 10 بار است. در این گروه کلاس های رایج عبارتند از PN10، PN16، PN20 و PN40.

استاندارد های دیگری نیز وجود دارد. در یک دسته بندی دیگر که طبق استاندارد ASME B 16.5 انجام می شود. کلاس فلنج ها عبارت است از 150، 900،600،300، 1500 و 2500. این کلاس ها دما و فشار کاری را نشان می دهد. عددی که گزارش می شود نهایت فشار قابل تحمل در بیشترین دمای کاری بر حسب PSI می باشد. در دمای عادی می توان فشار قابل تحمل را در حدود 2.4 برابر در نظر گرفت. انتخاب اندازه و کلاس کاری مناسب با کاربرد اهمیت زیادی دارد و کارایی فلنج را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین در خرید و فروش فلنجRTJ باید به این تناسب دقت زیادی شود.

جنس فلنج رینگ جوینت

این فلنج ها عموما از فولاد، فولاد ضد زنگ و فولاد کربن ساخته می شوند. علاوه بر جنس ممکن است عملیات حرارتی مختلفی روی فلنج ها انجام شود. فلنج های رینگ جوینت آنیل شده فراوانی زیادی در بازار دارند.

فلنج-rtj-چیست

قیمت فلنج RTJ

 

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پایپ فیتینگ در تماس باشید 

 


                                                                                    021-33530629