پیچ و مهره فولادی

پیچ و مهره فولادی در گرید های 10.9 و 12.9 با تنسایل بسیار بالا معمولا در صنایع ماشین آلات صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرند و بصورت نیم دنده و تمام دنده در شکل های پیچ شش گوش و آلنی تولید می شوند. پیچ و مهره های فولادی هم بصورت تمام دنده طبق استاندارد DIN933 و هم بصورت نیم دنده طبق استاندارد DIN931 تولید می شوند.

مشخصات فنی پیچ و مهره فولادی

 

پیچ و مهره های فولادی از درصد کربن بالاتری در ساختار خود نسبت به پیچ و مهره های آهنی برخوردار بوده و هر چه گرید آنها بالاتر می رود تنسایل آنها نیز بالاتر رفته ترد تر می شوند و عملیات حرارتی طولانی تری را به منظور بالا بردن سختی طی می کنند. پیچ و مهره های فولادی علاوه بر استاندارد های DIN933 تمام دنده و DIN931 نیم دنده در استانداردهای آمریکایی نیز تولید می شوند که دارای عملیات حرارتی بسیار ویژه ای بوده و بیشتر در صنایع پل سازی و صد سازی و برخی از آنها با متریال ویژه ای همراه با عملیات سرمایشی گرمایشی ویژه برای کار در محیط های بسیار سرد ساخته می شوند تا در برابر فریز شدن و شکست ضربه ای در دماهای بسیار پایین مقاومت مناسبی داشته باشند.

پیچ و مهره فولادی اغلب بصورت آبکاری شده برای داشتن مقاومت محیطی بالاتر به بازار عرضه می شوند. پیچ و مهره گالوانیزه که بصورت آبکاری سرد و گرم عرضه می شود و آبکاری داکرومات که با بکارگیری فلز زینک اما به روش الکتروپلیتینگ 

 

 

 با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پایپ فیتینگ در تماس باشید.

021-33530629

021-33530899