استاد بولت استیل

استاد بولت استیل در واقع میل های تمام دنده از جنس استنلس استیل هستند که بصورت اینچی دنده زنی شده و طبق استاندارد A193 در دستگاه آمریکایی تولید شده اند. استاد بولت استیل در صنایع آب و فاضلاب و نفت و گاز و پتروشیمی استفاده انبوهی دارد. از استاد بولت استیل معمولا در اتصالات فلنج های استنلس استیل در اتصالات لوله های پلی اتیلن و فلزی استفاده فراوانی میشود. استاد بولت استنلس استیل در دو گرید B8 , B8M بیشترین مصرف را دارد. استاد بولت استیل B8 از گرید 304 استیل و استاد بولت استنلس استیل B8M از گرید 316 استیل تولید شده است.

مشخصات فنی وتفاوت گرید های مختلف استاد بولت استیل

 

استاد بولت استیل معمولا در دو گرید B8 , B8M تولید میشوند که از استنلس استیل گرید 304 در تولید استاد بولت استیل B8 و از استنلس استیل گرید 316 در ساختار استاد بولت استیل B8M استفاده شده است. از نظر خواص مکانیکی هر دو گرید استاد بولت استیل دارای مقاومت کششی و تنسایل و همچنین مقاومت حرارتی برابری هستند. تفاوت اصلی این دو گرید در مقاومت آنها در برابر عوامل خورنده موجود در محیط شامل انواع اسید ها و کلرید های می باشد. هر چند هر دو گرید استاد بولت استیل یاد شده دارای مقاومت مناسبی در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت هستند اما گرید B8M به سبب وجود عنصر مولیبدنیوم در ساختار خود در برابر اسید های رقیق بالاخص کلرید های موجود در آبهای زمینی و زیر زمینی و همچنین در برخی محیط های صنعتی نیز مقاومت مناسبی دارد. تفاوت دیگر دو گرید استاد بولت استیل خاصیت مغناطیستی آنها می باشد چرا که استاد بولت استیل B8M مغناطیس نشده و توسط آهنربا جذب نمیشود حال آنکه گرید B8 تو حدودی توسط آهنربا قابل جذب می باشد.

کاربرد استاد بولت استیل

هر چند بطور کلی در استفاده استاد بولت ها در اتصالات لوله ها و فلنج ها بدنه استاد بولت در تماس با سیال عبوری در لوله قرار ندارد - که در بسیاری موارد درجه و توان خورندگی سیال جاری بسیار بالا بوده و حتی استاد بولت استیل را نیز در صورت تماس در زمان کوتاهی دچار خوردگی می کند - اما با توجه به استفاده استاد بولت ها در صنایع مختلف حتی اتصالات مورد استفاده در صنایع غذایی که زنگ زدگی استاد بولت های فولادی موجب ایجاد آلودگی در فضا می شود استفاده از استاد بولت های استیل مرسوم است. همچنین از استاد بولت استیل در اتصالات فلنج ای استیل در انتقال سیالات در محیط های آب و هوایی مرطوب نیز بهره می برند.

 

 

 با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پایپ فیتینگ در تماس باشید.

021-33530629

021-33530899