UPVC سه راه 45 درجه چسبی

سه راه 45 درجه چسبی UPVC، یکی از انواع اتصالات UPVC است که در سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی کاربرد دارد.

این سه راهی از جمله مهمترین و پرکاربردترین اتصالات در لوله کشی و اجرای تاسیسات آبی است.

این قطعه، شامل سه مجرا (یک ورودی و دو خروجی یا دو ورودی و یک خروجی) است و برای ایجاد انشعابات فرعی در مسیر لوله‌کشی و یا جمع‌آوری انشعابات فرعی در یک خط، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از سه راهی‌های 45 درجه چسبی UPVC، هم در خط مکش سیستم لوله‌کشی استخرها و جکوزی‌ها (به منظور جمع‌آوری آب از چند نقطه و انتقال آن به سمت پمپ) و هم در خط دهش (به منظور انتقال آب تصفیه شده به نازل‌های دهش در کاسه‌ی استخر) استفاده می‌شود.

این مدل سه راهی، قطعه‌ای Y شکل است که در آن، خروجی سوم با زاویه‌ی ۴۵ درجه نسبت به خط اصلی قرار گرفته است.

این اتصال برای انشعاب‌گیری با زاویه‌ی ۴۵ درجه کاربرد دارد.

استفاده از این سه راهی به جای مدل قائم، علاوه بر زیبایی، بر کاهش افت فشار در سیستم هم تاثیر دارد.

کاربرد سه راه 45 درجه چسبی UPVC

سه راه 45 درجه چسبی UPVC به منظور انشعاب گیری در لوله کشی ها به کار برده می شود. عمده کاربرد این اتصال در جمع آوری جریان آب و هدایت آن به سمت پمپ ، فاضلاب و یا مخازن بالانس می باشد.

به عنوان نمونه بیشترین کاربرد سه راهی ۹۰ درجه UPVC در استخرها و جکوزی ها، در جمع آوری آب های سطحی سرریز شده و هدایت آن ها به سمت مخازن تعادل و یا به سمت فاضلاب است.

همچنین در فاضلاب ها که بدلیل ثقلی بودن حرکت جریان آب و عدم وجود پمپ ، استفاده از اتصالات زاویه ای ۹۰ درجه از جمله زانو ۹۰ درجه و سه راهی ۹۰ درجه ممنوع می باشد، در مواقع انشعاب گیری، از سه راه ۴۵ درجه چسبی UPVC استفاده میگردد.

نکته قابل توجه در اینجا این است که در فاضلاب ها ، تقسیم جریان وجود ندارد و منظور از ایجاد انشعاب، تنها جمع آوری جریان است.

چرا که در نهایت تمام خطوط فاضلاب ، باید توسط یک لوله به سمت چاه و یا فاضلاب شهری هدایت شوند؛ بنابراین کاربرد سه راهه ۴۵ درجه UPVC در فاضلاب ها ، فقط جهت جمع آوری جریان می باشد.

لازم به ذکر است که هنگام اجرای تأسیسات لوله کشی، درصورت استفاده از سه راه 45 درجه چسبی UPVC، میتوان جهت جریان مسیر متصل به ناف سه راهی را کنترل نموده و در واقع آن را هم جهت با جریان اصلی (جریان مسیر متصل به محور اصلی سه راهه) هدایت کرد.

اما در صورت استفاده از سه راهی ۹۰ درجه، جریان مسیر متصل به ناف سه راهی ، بصورت مستقیم با جریان اصلی برخورد کرده و جهت حرکت خود را پس از برخورد با جریان اصلی پیدا می کند.

یکی از دلایل الزام استفاده از سه راه 45 درجه چسبی UPVC در جریان  های ثقلی ، همین امر است .

مزایای سه راه 45 درجه چسبی UPVC

از جمله مزایای سه راه 45 درجه چسبی UPVC، می توان به بهداشتی بودن آن اشاره کرد که این مزیت به دلیل استفاده از مواد خام کاملاً بهداشتی در فرآیند ساخت این محصول است.

سه راهی های UPVC در اکثر خطوط حمل مایعات و در سیستم های لوله کشی مختلف قابل استفاده می باشند.

مقاومت شیمیایی بالا

اتصالات یو پی وی سی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی ، دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند.

به همین سبب می توان گفت بیشترین مورد کاربرد این اتصالات، در حوزه تصفیه است.

چرا که در فرآیند تصفیه از افزودنی هایی مانند کلر، اسید و یا مواد شیمیایی دیگر در داخل آب استفاده می شود که دیگر لوله اتصالات موجود در بازار ، به ویژه لوله های فلزی ، در برابر این عناصر ، کاملاً آسیب پذیر می باشند.

تنوع اندازه

اتصالات یو پی وی سی بر خلاف بسیاری از دیگر اتصالات موجود در بازار، در سایزهای بسیار متنوعی تولید می شوند.

از این حیث برای اجرای لوله کشی مجموعه های بزرگ مانند پارک های آبی نیز بسیار مناسب و کاربردی هستند.

عدم رسوب گیری و زنگ زدگی

همین امر باعث می شود که کاربرد زانو در تاسیسات استخر و جکوزی که آب گرم به میزان زیادی در آنها جریان دارد، بیشتر گردد.

حمل و نقل

اتصالات UPVC در عین مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالایی که دارند، دارای وزن پایینی می باشند. این امر ، آسان و کم هزینه بودن حمل و نقل این لوله ها را سبب می شود.

نصب آسان

نصب و اجرای این اتصالات نیز در مقایسه با انواع دیگر ، بسیار ساده تر و سریع تر است. همین دلیل سبب شده که مجریان تأسیساتی به یکی از اصلی ترین متقاضیان لوله و اتصالات یو پی وی سی تبدیل شوند.

از دیگر نکات مثبت سه راه 45 درجه چسبی UPVC استخری ، درجه سختی SN4 و SN8 ، مقاومت در برابر ضربه تا مقادیر TIR<5%، مقاومت بالا در برابر فشار داخلی و خارجی تا محدوده PN20 و همچنین دارا بودن سطح صاف و صیقلی که سبب سهولت حرکت آب و سایر مایعات میگردد ، اشاره کرد.

 

لیست قیمت سه راه 45 درجه چسبی

 

  

 

قیمت‌ها ممکن است با توجه به نوسانات بازار و شرایط اقتصادی تغییر کنند. همچنین، بسته به نوع و برند محصول، تفاوت‌هایی در قیمت وجود دارد. برای استعلام دقیق‌تر قیمت‌ها و سفارش می‌توانید با کارشناسان مجموعه پایپ فیتینگ تماس بگیرید و از آخرین لیست قیمت‌ها مطلع شوید.

 

                                                                   021-33530629

                                                                   021-33530899