شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی

شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی که به نیدل ولو نیز معروف است. یکی از شیرآلات برنجی محسوب شده، برای کنترل جریان سیال استفاده می شود.

شیرهای سوزنی در خطوط لوله کشی از جمله قطعات مهم هستند و معمولا در قسمتی از سیستم نصب می شوند که کنترل دبی در آن قسمت لازم است.

شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی برای باز و بسته کردن ناگهانی و بدون افت فشار در لوله ها کاربرد دارد.

عمل قطع و وصل جریان در این نوع  شیر به وسیله جسم کروی شکل که در وسط آن مجرایی موجود است، انجام می شود.

عملکرد این نوع شیر در واقع با دوران توپی موجود در شیر فلکه فلزی به اندازه 90 درجه است و مسیر حرکت سیال را باز و بسته می کند.

وقتی شیر باز باشد، مجرای مورد نظر در مسیر حرکت سیال واقع می شود.

وقتی شیر بسته باشد، بسته بودن شیر فلکه کف فلزی طرف دیگر جسم محل عبور سیال را مسدود می کند.

اندازه اسمی شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی ۳۲ تا۲۵۰ میلی متر با فشار کاری ۱۶ بار است. تنظیم و قطع و وصل جریان در دمای کاری ۸۰ درجه سانتی گراد است.

ویژگی های شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی

از ویژگی های شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی می توان به طراحی  آن اشاره کرد. که مطابق استاندارد EN13789 است و وجه تا وجه مطابق استاندارد (سری ۱) DIN 3202 (Fl) / EN558-1 تولید می شود.

این محصول دارای ماشین کاری و سوراخ کاری فلنج ها مطابق استاندارد ۲-EN1092 و تست و بازرسی مطابق استاندارد ۱-۱۲۲۶۶ EN است.

بدنه و کلاهک چدن داکتیل مطابق استاندارد (EN 1563 (GGG40 و چدن خاکستری مطابق استاندارد EN1561GG25، دیسک فولاد زنگ نزن ۳۰۴ AIS سایر ویژگی های شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی هستند.

رینگ نشیمنگاه از جنس فولاد زنگ نزنAISI 304، محور فولاد ضد زنگ AISI 420، پوشش محافظ خوردگی  و رنگ سطوح داخلی و خارجی با رزین اپوکسی آبی به روش الکترواستاتیک و با حداقل ضخامت ۱۵۰ میکرومتر است.

از ویژگی های شیر فلکه کف فلزی (شیر سوزنی) برنجی می توان لوازم و تجهیزات عملگر برقی، عملگر بادی و گیربکس را نیز برشمرد.

واشر آب بند میله اصلی بدون آزبست بوده، از جنس فیبر بسیار مقاوم و مناسب تا حداکثر دمای 482◦ F 250◦C است.

واشر آب بند بدنه : NA 1100 Gr  بدون آزبست و مناسب تا حداکثر دمای 842◦ F 450◦ C است. اندازه پورت و مجرا در این محصول متنوع است و معمولا در سایزهای 2 تا 12 میلی متر تولید می شوند.

کاربرد شیر سوزنی (کف فلزی) برنجی

کاربرد شیر سوزنی (کف فلزی) برنجی برای سیستم های گرمایشی، سیستم های بهداشتی و پنوماتیکی، لوله کشی منازل به سرویس های آبیاری و انتقال بخار است.

در پروژه هایی مانند شبکه های توزیع گازوئیل، بنزین و برخی هیدروکربن ها و همچنین سیالات مثل گازها و روغن ها نیز کاربرد شیر سوزنی (کف فلزی) برنجی مطرح می شود.

این محصول قابلیت استفاده در صنایع آب و فاضلاب و تاسیسات حرارتی برودتی و همچنین تهویه مطبوع دارد. از دیگر کاربردهای شیر سوزنی در صنایع ترکیب دو سیال است.

شیر فلکه سوزنی یا همان کف فلزی عملکردی شبیه به شیر فلکه کشویی دارد، علاوه بر این، این نوع شیر جریان را به طور منظم و یکنواخت از خود عبور می دهد.

شیر سوزنی برای سیستم های پرفشار مناسب نیست و بهتر است قبل از رسیدن سیال به شیرهای سوزنی تلاطم و فشار ناگهانی سیال کنترل شود.

برای خرید شیر سوزنی (کف فلزی) برنجی بهتر است سایز آن را متناسب با سایز لوله شبکه در نظر بگیرید. نکته دیگر که باید توجه داشته باشید حداقل، نرمال و حداکثر گذر حجمی(دبی) شیرها است.

لیست قیمت شیر سوزنی (کف فلزی) برنجی

 

 

 


 

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پایپ فیتینگ در تماس باشید.

021-33530629

021-33530899