زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن

زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن (تزریقی) از اتصالات پرکاربرد در خطوط لوله پلی اتیلن که در زاویه 90 درجه گردش و در فشار5-6-10-16 بار با مواد pe100 , pe80 عرضه میشود.

این اتصال بصورت جوشی بوده پس برای نصب باید از دستگاه جوش پلی اتیلن استفاده شود.

اگر نیاز به اتصال قوی تر و اصولی تر باشد می شود از فلنج جوشی پلی اتیلن برای اتصال دو سر زانو استفاده کرد.

اتصالات جوشی پلی اتیلن فشار قوی به خاطر نصب ساده و سریع در محل نصب، برای بهره برداری از سیستم های آبرسانی و فاضلابی و مصارف گوناگون دیگر نظیر مصارف صنعتی، کشاورزی و شهری به وسیله دستگاه های جوش پلاستیک Butt Fusion متصل و استفاده می شوند.

خطوط لوله پلی اتیلن در پروژه های مختلف نیاز به اتصالات پلی اتیلن دارند که این محصولات با توجه به نوع پروژه متفاوت هستند.

اتصالات الکتروفیوژن جهت پروژه های گازرسانی و اتصالات پیچی جهت پروژه های آبرسانی تا فشار 10 اتمسفر استفاده می شود و برای دیگر پروژه ها از اتصالات جوشی فشار قوی پلی اتیلن استفاده می شود.

زانو جوشی ۹۰ درجه جوشی پلی اتیلن از اتصالات پر مصرف در خطوط انتقال به شمار می رود.

بسته به گرید و فشار تحمل لوله و تعداد اجزای تشکیل دهنده زانو، انواع مختلفی از این اتصال تولید می شود.

از اتصال زانو ۹۰ درجه جوشی پلی اتیلن در سیستم های آبرسانی تحت فشار، شبکه های توزیع آبرسانی، تاسیسات خانگی، سیستم های فاضلاب و همچنین سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای استفاده می شود.

این زانو بر اساس تعداد قطعات تشکیل دهنده آن شناخته می شود. هر چه تعداد قطعات بیشتر باشد تغییر زاویه با شدت کمتری صورت گرفته در نتیجه اغتشاش کمتری در جریان سیال در حین عبور از خط لوله ایجاد می شود.

انواع زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن

زانوی 90 درجه جوشی پلی اتیلن یکی از انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن میباشد که جهت انحراف دادن به سیال داخل لوله پلی اتیلن مورد استفاده قرار میگیرد.

زانوهای پلی اتیلن در انواع ۴۵ درجه و ۹۰ درجه ساخته و تولید می شوند.

نوع اتصال در انواع زانوهای پلی اتیلن به 2 صورت امکان میپذیرد :

زانو جوشی پلی اتیلن (۴۵ درجه و ۹۰ درجه ) جوش به صورت لب جوش یا BW که ساده ترین نوع اتصال در مقوله ی اتصالات پلی اتیلن است.

زانو جوشی پلی اتیلن (۴۵ و ۹۰ درجه) الکتروفیوژن که به صورت حرارت دادن به المنتها یا مفتولهای داخلی این نوع اتصال که جریان الکتریسیته در گداخته شدن مواد پلی اتیلن دخیل میباشد به یکدیگر متصل میشوند .

از لحاظ استحکام و آب بندی در رتبه ی نخست قرار دارند و بیشتر در مواردی چون انتقال گاز مورد استفاده قرار میگیرند.

این نوع از اتصال در موارد استفاده در انتقال آب محدود هستند و علت آن، قیمت بالای این اتصالات در مقایسه با انواع لب جوش و یا اورینگی است.

زانوهای پلی اتیلن در انواع ذکر شده تولید میگردند که در مورد زانو الکتروفیوژن فشار کاری ۱۶ اتمسفر است و در انواع ۴۵ درجه و ۹۰ درجه بسته به نوع مصرف مورد استفاده قرار میگیرند .

اما در زمینه زانو های جوشی پلی اتیلن شرایط به گونه ای دیگر است.

در اینگونه از زانوها همانطور که اشاره شد زانوهای جوشی لب جوش یا بالت ولد BW اتصال به صورت لب جوش و توسط اتو و دستگاه جوش پلی اتیلن که وظیفه ذوب کردن دو لبه را دارد انجام میپذیرد.

ولی موردی که وجه تمایز این نوع اتصال با انواع دیگر دارد نوع فشار کاریست که تعیین کننده است.

زانوهای پلی اتیلن در انواع آبرسانی، فاضلاب، کشاورزی و موارد دیگر از این دست مورد استفاده قرار میگیرند که هر کدام از این موارد مصرف دارای فشار بار مختص به خود میباشد.

این نوع فشارها عبارتند از:

  • زانو جوشی با فشار بار 5 اتمسفر که در مقوله فاضلاب بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.
  • زانو جوشی با فشار ۶ اتمسفر، ۱0 اتسفر و ۱۶ اتمسفر که در موارد مختلفی چون کشاورزی آبرسانی و اطفای حریق مورد استفاده قرار میگیرند.

سایز بندی انواع زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن

زانو جوشی پلی اتیلن در انواع ۴۵ و ۹۰ درجه تولید میگردند و محدوده سایزی خاصی ندارند و از سایز ۲۰ میلیمتر الی ۲۰۰۰ میلیمتر در انواع اتمسفر ها بین ۴ اتمسفر الی ۳۲ اتمسفر تولید میگردند .

محدوده ی کاری زانو الکتروفیوژن پلی اتیلن بین ۲۰ میلیمتر الی ۲۵۰ میلیمتر به صورت معمول و فشار کاری ۱۲٫۵ اتمسفر و ۱۶ اتمسفر است .

ویژگی های زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن

قابل استفاده در بخش صنعت و مواد شیمیایی به علت مقاومت بالا

قابل استفاده در بخش آب، فاضلاب شهری و روستایی

مقاومت بالا در مقابل نورخورشید (اشعه ماوراء بنفش) به علت داشتن خاصیت آنتی یووی

دارای طول عمر بالا متناسب با لوله پلی اتیلن

نکته مهم: در هنگام خرید اتصالات به فشار لوله و نوع جنس لوله پلی اتیلن هم توجه داشته باشید.

به عنوان مثال اگر لوله پلی اتیلن شما 6 اتمسفر و از مواد PE-100 بود، حتما از اتصالات 6 اتمسفر و ساخته شده از مواد PE-100 استفاده کنید، نه 10 اتمسفر و نه مواد PE-80.

زیرا در هنگام جوش به وسیله دستگاه جوش پلی اتیلن به علت متفاوت بودن نوع مواد اولیه و نیز تحمل فشار متفاوت جوش اتصالات، جوش استانداردی نخواهد داشت.

کاربرد زانو 90 درجه جوشی پلی اتیلن

  • سیستم اطفاء حریق
  • سیستم آبرسانی تحت فشار
  • سیستم آبیاری قطره ای و بارانی
  • تاسیسات صنعتی
  • محیط های اسیدی و شیمیایی

لیست قیمت زانو 90 درجه پلی اتیلن

 

 

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پایپ فیتینگ در تماس باشید.

                                                                   021-33530629

                                                                   021-33530899